System XXI wieku eAuditor V7 WEB

eAuditor V7 WEB – system XXI wieku

Zastanawiasz się w jaki sposób usprawnić i zautomatyzować zarządzanie w Twojej organizacji infrastrukturą IT z każdego miejsca na świecie? Chcesz poznać odpowiedź na pytanie: Co możesz zrobić, aby mieć pewność, że oprogramowanie jest legalne, a poniesione koszty na infrastrukturę IT prowadzą do zwiększenia wydajności i niezawodności sieci, przy jednoczesnym wprowadzeniu oszczędności w tych obszarach?
Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule. Poznaj funkcjonalności nowej wersji systemu eAuditor V7 WEB.

Różnice eAuditor V7 WEB w stosunku do V6

Grudzień 2019 to przełomowy okres dla firmy BTC Sp. z o.o. (polskiego producenta oprogramowania) związany z pojawieniem się na rynku nowej wersji systemu eAuditor V7 WEB. Wprowadzenie do systemu zaawansowanych nowatorskich rozwiązań dało nam czołowe miejsce na rynku wśród systemów do zarządzania infrastrukturą IT i audytów legalności oprogramowania.

Nasi klienci, korzystający do tej pory z eAuditor WEB ver. 6 w nowej wersji systemu znajdą liczne nowości, m.in.:

Security Dashboard – prezentuje elementy pracy sieci, komputerów i użytkowników wpływające na bezpieczeństwo organizacji na ponad 30 interaktywnych i nowoczesnych widgetach w definiowalnych przedziałach czasu.

System XXI wieku eAuditor V7 WEB - Security Dashboard

Zdalne szyfrowanie dysków BitLockerem –  wbudowany mechanizm szyfrujący pozwalający na zdalną inwentaryzację dysków i partycji, masowe szyfrowanie i deszyfrowanie, bezpieczne magazynowanie kluczy odzyskiwania

System XXI wieku eAuditor V7 WEB - Dyski Twarde

Nowe predefiniowane raporty – w wersji eAuditor V7 WEB znajduje się ponad 150 raportów, co ważne i bardzo pomocne dla każdego użytkownika –  raporty z poziomu każdego widoku tabeli

Machine Learning – jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy do systemu zarządzanie infrastrukturą silnik Machine Learning, który kategoryzuje strony internetowe w zależności od ich zawartości, co w łatwy sposób pozwala wykryć podejrzane działania w sieci

Monitorowanie aktualizacji Windows – zarządzanie poprawkami zainstalowanymi na komputerze z możliwością ich instalacji i deinstalacji

MultiVNC – zdalny podgląd wielu komputerów jednocześnie oraz wielu monitorów podłączonych do jednego komputera

Rozbudowany serwer zadań – ponad 70 predefiniowanych komend CMD oraz PowerShell

Rozbudowany skaner sieci wraz z mapami sieci– pełne identyfikowanie podłączanych urządzeń sieciowych, baza wzorców ponad 100 monitorowanych portów i usług

System XXI wieku eAuditor V7 WEB - Skaner Sieci

Interfejs systemu został odświeżony. Nowa szata graficzna – przyjazna dla oka i spójna w całym systemie sprawia, że poruszanie się po systemie jest niezwykle proste i intuicyjne. Przeniesienie zarządzania USB i skanera sieci z Repozytorium do Menu po lewej stronie poprawiło spójność i logiczność systemu. Natomiast nowy układ karty szczegółowej komputera oraz możliwość wydruku raportu z poziomu każdego widoku tabeli zaoszczędzi czas administratorów przy tworzeniu rocznych zestawień i raportów.

System XXI wieku eAuditor V7 WEB

W systemie zmieniło się również filtrowanie. Administrator aby nałożyć filtry na wyszukiwanie danych w całym systemie pod kątem np. komputerów, struktur, lokalizacji czy systemów operacyjnych musi skorzystać z filtru globalnego dostępnego w prawym górnym rogu konsoli.
Nowy wymiar filtrowania objął również przeszukiwanie informacji bezpośrednio w tabelach. Może on także wykorzystać rozbudowane, logiczne filtry wyszukiwania, które po stworzeniu są na stałe zapamiętane w konsoli.  Natomiast filtrowanie kolumnowe zostało ukryte pod ikoną lejka.

System XXI wieku eAuditor V7 WEB

eAuditor V7 WEB – różnice w stosunku do konkurencji

Rynek IT oferuje wiele rozwiązań do zarządzania infrastrukturą sprzętową. Jak wśród tych wszystkich systemów znaleźć kompletne dla siebie rozwiązanie i dlaczego powinien to być eAuditor?

Różnorodność posiadanego sprzętu pod kątem technologicznym jak i producentów sprawia, że zarządzanie It to prawdziwe wyzwanie dla administratorów. System zarządzania rozrasta się wraz z infrastrukturą, co często zmusza administratorów do korzystania z minimum kilku systemów jednocześnie. Ponadto często wiąże się to z instalacją kilku agentów różnych programów na komputerach oraz z nauką obsługi kilku interfejsów.

BTC oferuje bardzo elastyczne i skalowalne systemy. Są one w pełni zintegrowane ze sobą – eAuditor,  HelpDesk, Hyprovision DLP.

Główny wyróżnik naszych systemów to to, że mogą one działać jako samodzielne, niezależne od siebie rozwiązania, ale również jako jeden system. Mówiąc jeden system mamy na myśli instalację  systemów na jednym agencie, serwerze, bazie danych. Zatem jeśli administrator potrzebuje w swojej organizacji rozwiązać kilka obszarów jednocześnie tj.:

 • zarządzanie sprzętem komputerowym,
 • audyty legalności oprogramowania,
 • monitorowanie infrastruktury IT,
 • monitorowanie i zarządzanie siecią,
 • zdalną pomoc pracownikom,
 • obsługę zgłoszeń serwisowych pracowników związanych z problemami informatycznymi,
 • ochronę danych przed celowym lub przypadkowym wyciekiem,
 • monitorowanie, wykrywanie oraz blokowanie nieautoryzowanych przepływów informacji,
 • ochronę treści, klasyfikację treści, znakowanie dokumentów, kontrolę urządzeń, wymuszanie szyfrowania,

może połączyć wszystkie wyżej wymienione rozwiązania. Pozwoli to na uproszczenie oraz scentralizowanie zarządzania IT oraz na uzyskanie najlepszej funkcjonalności przy spełnieniu najmniejszych wymagań sprzętowych.

Integracja systemu do zarządzania infrastrukturą IT – eAuditor z Hyprovision DLP i HelpDesk

System XXI wieku eAuditor V7 WEB

Omówmy teraz dokładniej cechy i funkcje systemu eAuditor V7 WEB, które wyróżniają nasz system na rynku konkurencyjnym:

 • Główna cecha systemu która  wyróżnia nas wśród konkurencji to pełna webowość konsoli zarządzającej – zarządzanie jeszcze nigdy nie było tak proste i dostępne od ręki. Zarządzanie z poziomu przeglądarki z każdego miejsca na świecie bez uprzedniej instalacji konsoli.
 • Wersja 7 to również responsywność konsoli – nie musisz już wszędzie zabierać ze sobą ciężkiego laptopa albo być uwiązanym do swojej stacji roboczej, teraz wystarczy tablet lub telefon aby móc zarządzać infrastrukturą i monitorować jej stan. Webowa konsola to również automatyczne aktualizacje wszystkich komponentów systemu, łącznie z agentami bez jakiejkolwiek ingerencji administratora.
 • Najmniej zasobożerny agent na rynku, nie wymagający instalacji dot.NET, zaprojektowany w języku C. Szyfrowana komunikacja między agentem a poszczególnymi komponentami systemu – gwarancja bezpieczeństwa transmisji danych. Mechanizmy samokontroli bazy danych zapobiegające przeciążeniu.
 • Stabilność i dojrzałość systemu – 18 letnie doświadczenie w obsłudze zarówno małych organizacji od około 50 komputerów, po instalacje w rozproszonej infrastrukturze obejmujące 15 000 komputerów.
 • Czytelne Dashboardy, które w sposób graficzny przedstawiają wyniki skanowania. Teraz również Security Dashboard, czyli wykresy prezentujące dane wpływające na bezpieczeństwo organizacji.
 • Automatyczne wykonywanie zdalnych poleceń Powershell i CMD na dowolnych grupach komputerów w różnych cyklach czasowych.
 • Zarządzanie i inwentaryzacja środowisk wirtualnych Hyper-V oraz VMare.
 • Audyt legalności oprogramowania oraz plików i multimediów – inteligentne rozliczanie licencji zgodnie ze standardami Microsoftu. Dualna metoda rozpoznawania oprogramowania w oparciu o pliki i rejestry, monitorowanie licencji Calowych. Możliwość instalowania i odinstalowania oprogramowania. Inwentaryzacja każdego rodzaju plików i multimediów wraz z możliwością ich zdalnego usuwania z komputerów.
 • Profesjonalny moduł eLearningowy z wbudowanymi przykładowymi szkoleniami z opcją  poświadczenia obecności osób odbywających szkolenie.
 • Bogate wsparcie w postaci filmów na Youtube

Jeśli masz pytania dotyczące funkcjonalności programu eAuditor lub chcesz umówić się na zdalną prezentację – skontaktuj się z nami!

Więcej informacji