Serwer wiadomości

  • Komunikator
  • Jednostronna komunikacja z pracownikami
  • Historia wysyłanych wiadomości
  • Alerty

Serwer wiadomości

W systemie eAuditor możliwe jest prowadzenie jednostronnej komunikacji z pracownikami. Za pośrednictwem komunikatora użytkownik wysyła wiadomość do wskazanej przez siebie osoby. Informacja o przychodzącej wiadomości pojawia się w systemie lub na pulpicie użytkownika (jeżeli taką opcję wybrano). W tej zakładce administrator posiada dostęp do historii wszystkich wysłanych wiadomości, a pracownik do otrzymanych wiadomości z poziomu konsoli.

W systemie możliwe jest także tworzenie szybkich wiadomości wraz z nadaniem im znaczników (zwykła wiadomość/alert). Są one wykorzystywane w przypadku, gdy należy niezwłocznie poinformować pracowników, np. o planowanej przerwie w dostępie do zasobów sieciowych, czy ataku phisingowym.

W zakładce wiadomości administrator może także przygotować szablony dotyczące np. poinformowania pracowników o konieczności zmiany hasła do systemów. Dostępne szablony można powielać, usuwać lub modyfikować. Po wybraniu gotowej wiadomości administrator ustala czy chce, aby wiadomość ta była wysyłana cyklicznie. Może także wskazać datę jej wygaśnięcia. W zakładce aktywne cykle ma wgląd do wszystkich wiadomości, które właśnie odnawiają się cyklicznie Dodatkowo w zakładce logi admisnistrato może zweryfikować: IP, komputer, użytkownika, który wysłał wiadomość na wskazane urządzenie wraz z informacją o dacie jej odczytania.

eAuditor - Serwer wiadomości IT

Zarządzanie infrastrukturą IT i bezpieczeństwem

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji