Zarządzanie IT

  • Zdalne zarządzanie komputerami
  • Zarządzanie za pomocą serwera zadań
  • Audyt oprogramowania (SAM)
  • Raporty
  • HelpDesk

Spis treści

Czym jest zarządzanie IT?

Zarządzanie IT obejmuje administrowanie zarówno zasobów informatycznych, takich jak sprzęt komputerowy, oprogramowanie, dane, serwery oraz sieci, jak również pracowników korzystających z infrastruktury. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu IT wszystkie zasoby firmy są wykorzystywane w zgodzie z potrzebami przedsiębiorstwa i regulacjami prawnymi. Ponadto zarządzanie infrastrukturą IT to proces bardzo złożony, obejmujący budżetowanie, organizowanie, kontrolowanie oraz wszelkie kwestie związane z usuwaniem pojawiających się usterek.

Elementy składowe

Zarządzanie IT dotyczy monitorowania infrastruktury znajdującej się w organizacji oraz użytkowników, którzy korzystają z jej zasobów. Odpowiednie zarządzanie zasobami informatycznymi wpływa na optymalizację pracy i obejmuje między innymi:

eAuditor - Zarządzanie IT

Korzyści

Zarządzanie zasobami sprzętowymi i oprogramowaniem w firmach ma kluczowe znaczenie dla efektywności operacyjnej i kontroli kosztów. W szczególności w kontekście pracy zdalnej należy odpowiednio przygotować i monitorować urządzenia służbowe pracowników. Skuteczne zarządzanie IT pozwala na śledzenie wykorzystania zasobów, co może prowadzić do ograniczenia niepotrzebnych zakupów sprzętu oraz oprogramowania. Wdrożenie rozwiązań automatyzujących proces zarządzania jest kluczowe dla efektywności operacyjnej i kontroli kosztów.

Zarządzanie infrastrukturą IT i bezpieczeństwem

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji