Blokowanie aplikacji

  • Schematy oprogramowania DLP
  • Automatyczne zidentyfikowanie nadmiarowego oprogramowania
  • Schematy oprogramowania: dozwolone – zabronione – zalecane

Blokowanie aplikacji IT (Schematy oprogramowania DLP)

Oprogramowanie eAuditor zawiera także elementy systemu klasy DLP. Funkcjonalność polega na definiowaniu schematów oprogramowania w podziale na dozwolone, zabronione oraz zalecane. Dzięki temu możliwe jest automatyczne instalowanie oprogramowania zalecanego dla danej grupy użytkowników oraz automatyczne odinstalowywanie aplikacji zabronionych. Dla jeszcze bardziej przejrzystego wglądu w konsoli systemu:

  • oprogramowania zabronione zaznaczone są na kolor czerwony,
  • zalecane na zielony.

Dodatkowo przypisanie schematu oprogramowania do wybranej grupy komputerów umożliwia automatyczne zidentyfikowanie nadmiarowego oprogramowania. To zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli oraz dbałość o nieprzeciążanie dysków komputerów znajdujących się w organizacji.

Administrator sieci może tworzyć dowolnie wiele schematów oprgramowania DLP oraz przypisywać je do wybranych działów np. Księgowości, marketingu czy sprzedaży. Dodatkowo możliwe jest ustawienie powiadomień SMS, e-mail lub typu alert informujących o próbie zainstalowania zabronionej lub odinstalowaniu zalecanej aplikacji. Administrator posiada także dostęp do ewidencji wszystkich komputerów, na których zostały zainstalowane aplikacje niezgodne z utworzonymi schematami. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy do działu np. sprzedaży zatrudniony został nowy pracownik, na którego komputerze pojawiły się niezgodności. Po wejściu w kartę szczegółową, administrator dokładnie widzi, jakie oprogramowania powinny zostać zainstalowane na jego urządzeniu, aby mógł on efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Dane te można także eksportować do dowolnych formatów.

eAuditor - Blokowanie aplikacji IT

Zarządzanie infrastrukturą IT i bezpieczeństwem

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji