Bezpieczeństwo IT

Ochrona kluczowych zasobów w organizacji przed przypadkowym bądź celowym wyciekiem stanowi podstawę bezpieczeństwa. Dzięki zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa IT możliwa jest jeszcze szybsza reakcja oraz wykrycie zbliżających się zagrożeń.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w konsoli systemu eAuditor umożliwia dodatkowe zabezpieczenie poświadczeń użytkownika podczas procesu logowania. Skutkuje to wprowadzeniem dodatkowych warstw uwierzytelniających określanej jako ePass. Dzięki temu oprócz standardowego sposobu logowania (podanie elementu dostępu, jakim jest login i hasło), który potwierdza poświadczenia użytkownika przez system dla kont lokalnych lub AD DS./LDAP dla kont domenowych, wymagana jest autoryzacja fizycznym zabezpieczeniem sprzętowym.

Jak przebiega konfiguracja uwierzytelniania za pomocą kluczy? Odbywa się w sposób domyślny i wykorzystuje protokół HTTP (niezaszyfrowane przesyłanie danych dla sieci internetowej). Dodatkowo do uwierzytelniania dwuskładnikowego wymagane jest skonfigurowanie szyfrowanej komunikacji HTTPS. Administratorzy IT w ramach implementacji otrzymują pełne wsparcie w zakresie generowania certyfikatu oraz konfigurowania Apache Tomcat 8.5.

Czy eAuditor jest dla Ciebie?

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji.