Program do monitorowania komputera

 • Monitorowanie aktywności
 • Monitorowanie komputera
 • Monitorowanie stron www
 • Monitorowanie dokumentów
 • Monitorowanie wydruków

Program do monitorowania komputera

Monitorowanie komputera pracownika sprawdza się w przypadku kontroli wydajności poszczególnych pracowników, ale również pozwala na zabezpieczenie stanowiska komputerowego przed działaniem szkodliwych programów. Dzięki systemowi kadra zarządzająca może dowiedzieć się, z których programów najczęściej korzystają pracownicy, a z którego oprogramowania można całkowicie zrezygnować (co pozwoli wprowadzić w organizacji oszczędności). Nowoczesne systemy monitorujące pozwalają na zablokowanie niektórych działań i programów. Najbardziej rozbudowane i zaawansowane programy umożliwiają szczegółowe monitorowanie urządzeń oraz autoryzację i monitorowanie dysków USB. Jest to doskonały mechanizm, który pozwala na pełną ochronę poufnych danych. W każdej firmie warto postawić na rzetelny monitoring komputera pracownika, dzięki czemu będzie można zabezpieczyć się przed niebezpiecznymi działaniami ze strony hakerów.

Przykładowe wdrożenie funkcjonalności monitorowania komputera pracownika

Organizacja X zatrudnia w swojej siedzibie średnio 250 osób. Jej przedstawiciel Pan Kowalski nie był w stanie kontrolować wszystkich swoich pracowników, a co najistotniejsze nie miał pełnego dostępu do wymienianych i wysyłanych danych z ich komputerów. Chcąc zapewnić pełne wykorzystania czasu pracy i właściwe użytkowanie udostępnionych pracownikowi narzędzi pracy, zdecydował się na specjalne narzędzie pozwalające mu zabezpieczyć dane

Korzyści wynikające z zastosowania programu do monitorowania komputera

Pracodawcy zależy na tym, aby firmowe dane nie dostały się w niepowołane ręce. Dlatego też programy umożliwiające zdalny monitoring komputerów i pracowników są w stanie pomóc w szybkiej i skutecznej kontroli.

Najważniejsze korzyści płynące z takiego monitorowania komputera to przede wszystkim:

 • możliwość kontroli aktywności pracownika w czasie pracy,
 • wzrost efektywność wykonywanej pracy,
 • nadzorowanie wszelkich logowań do komputerów służbowych,
 • wgląd do uruchamianych stron www, aplikacji, procesów,
 • wgląd do podłączanych urządzeń (pendrive’ów, dysków zewnętrznych, urządzeń multimedialnych),
 • dostęp do plików (edycji, usuwania, drukowania, kopiowania treści), drukowanych i wysyłanych dokumentów (do chmury, poczty elektronicznej, napędów zewnętrznych),
 • skuteczne monitorowanie i kontrola komputera pracownika.

Kluczem do sukcesu monitorowania komputera pracownika jest wybranie odpowiedniego programu i wdrożenie go. Na rynku dostępne są zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje do monitorowania, dzięki czemu każdy znajdzie coś co będzie odpowiednie pod jego branżę i wielkość przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę nie tylko na programy, dzięki którym możliwy jest monitoring wybranych komputerów, ale także takie które umożliwiają monitorowanie firmowej sieci. Dzięki temu administrator firmowej sieci, będzie mógł na bieżąco monitorować przepływ danych pomiędzy wszystkimi komputerami.

Jak monitorować pracowników podczas home office

Czy monitorowanie komputera pracownika jest legalne?

Monitorowanie komputerów i sieci jest jak najbardziej legalne, ale pamiętać należy o tym, aby korzystać z odpowiedniego programu do zarządzania środowiskiem IT (sprzętu, sieci, systemów operacyjnych, oprogramowania oraz użytkowników). System monitorujący musi być zgodny z polskim prawem, jak i z prawem unijnym oraz z ogólnie przyjętymi normami RODO.

Organizacje czy też niewielkie przedsiębiorstwa, chcąc zainstalować program do monitorowania komputera, powinny pamiętać, aby uprzednio poinformować o tym swoich pracowników. Informacja taka powinna zostać zawarta przede wszystkim w regulaminie pracy. Monitoring komputera pracownika jest doskonałym wyborem nie tylko dla organizacji, dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców.

Jaki program do monitorowania komputera pracownika wybrać?

Firma BTC jest producentem oprogramowań informatycznych. W swojej ofercie posiada system – eAuditor. Jest to narzędzie umożliwiające profesjonalne zarządzanie zasobami IT oraz stały nadzór nad bezpieczeństwem danych w organizacji. Wspiera i uzupełnia procesy strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem, zapewniając możliwość elastycznego i efektywnego rozwoju. Nasze narzędzie to idealne rozwiązanie dla organizacji, dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw.

W wyniku wdrożenia systemu Klient zyskał korzyści takie jak: efektywny monitoring czasu pracy, możliwość automatyzacji dnia pracy poprzez analizę wykonywanych procesów i bieżące reagowanie na różnego rodzaju potrzeby. Monitoring pracowników czy też komputerów pomaga także racjonalnie zaplanować zadania do wykonania dla pracownika. Wpływa także na oszczędności finansowe, ponieważ klient ma możliwość określenia, które zasoby są w organizacji niezbędne oraz w jakim stopniu są wykorzystywane. Pełna i aktualna informacja o infrastrukturze IT zapewnia optymalne inwestycje w tym obszarze i generuje oszczędności nawet do 40%.

eAuditor oprócz rozbudowanych funkcjonalności do których zaliczyć można m.in.:

eAuditor jest nowoczesnym narzędziem, w pełni webowym i responsywnym. Dzięki temu dostęp do konsoli możesz mieć z każdego miejsca na ziemi oraz z każdego urządzenia z przeglądarką internetową. Aktualizacje odbywają się automatycznie i zapewniają zawsze aktualny system. System pozwala m.in na monitorowanie następujących elementów.

Monitorowanie aktywności

Administrator w konsoli systemu eAuditor może zweryfikować, jakie działania pracownik wykonuje w ramach obowiązków służbowych. Na bieżąco analizuje jego czas pracy, m.in. logowanie pracownika do komputerów, uruchamiane strony, urządzenia, pliki oraz drukowane dokumenty. Oprogramowanie eAuditor pozwala zatem na kompleksową kontrolę aktywności pracowników i analizę ich produktywność na podstawie danych.

Monitorowanie stron wwww

System eAuditor pozwala także na monitorowanie witryn internetowych odwiedzanych przez pracowników, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa IT. Administrator otrzymuje informacje m.in. o statusie klasyfikacji stron internetowych. Dodatkowo system informuje go m.in. o wskazaniu kategorii strony, jej obecności na liście CERT lub stronach hazardowych.

Monitorowanie dokumentów

W systemie eAuditor/Hyprovision DLP możliwe jest monitorowanie dokumentów znajdujących się na komputerach pracowników. Administrator może mieć wgląd do każdego działania wykonywanego na dokumencie przez pracownika: skopiowania, usunięcia, zmiany nazwy czy wydrukowania go. Dodatkowo administrator może pójść o krok dalej i zablokować akcje wykonywane na dowolnych dokumentach, np. blokować ich załączanie do chmur, kopiowanie na pendrive, usuwanie czy też wysyłanie ich przez pocztę email. Wszystkie operacje wykonywane na plikach są ewidencjonowane w konsoli w formie logów.

Monitorowanie dokumentów

Monitorowanie wydruków

W konsoli systemu eAuditor administrator może monitorować także wydruki pracownika. Jest to możliwe za pomocą funkcjonalności WorkTime Manager. Za jej pomocą możliwe jest sprawdzenie:

 • nazwy dokumentu,
 • liczby stron,
 • typy wydruku (kolor/monochrom),
 • daty wydruku,
 • kosztu wydruku.
Monitorowanie wydruków

Może Cię zainteresować

2024-05-28T09:17:59+02:00