eAuditor i eHelpDesk w chmurze Azure

CASE STUDY

Przedstawiamy proces realizacji wdrożenia systemu eAuditor i eHelpDesk. System do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT, a także rozwiązanie wsparcia technicznego wdrożyliśmy w środowisku chmurowym Azure.

Zapoznaj się, jakie możliwości dla organizacji niesie za sobą w pełni skalowalne i elastyczne rozwiązanie chmurowe.

Case Study eAuditor V7 WEB i eHelpDesk w chmurze Azure

System eAuditor i eHelpDesk w branży motoryzacyjnej

Nasz flagowy system – eAuditor wraz z systemem wsparcia technicznego eHelpDesk wdrożyliśmy u jednego z dealerów samochodowych. Systemy zainstalowaliśmy w środowisku chmurowym Azure. Dzięki instalacji w chmurze, klient zyskał kompleksowe oprogramowanie w połączeniu z zaoszczędzeniem kosztów, a także czasu administratorów IT. Oba rozwiązania spełniały wymagania klienta zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i finansowym.

Jakich rozwiązań poszukiwano?

Klient poszukiwał rozwiązań, które umożliwiłyby mu na optymalizację czasu działu IT, a także inwentaryzację środowiska sieci. Istotnym elementem było znalezienie rozwiązania, które zapewniłoby pełne wsparcie techniczne przy rozwiązywaniu problemów i incydentów występujących w zasobach IT.

Możliwość automatycznej inwentaryzacji komputerów i sprzętu.

Komunikacja w czasie rzeczywistym za pomocą wykonywania zdalnych połączeń.

Wsparcie techniczne działu IT w realizacji zgłoszeń.

Usprawnienie i zoptymalizowanie czasu działań pracowników IT.

Jak wyglądało wdrożenie?

Po odpowiedniej konfiguracji oraz profilowaniu systemów przystąpiliśmy do instalacji. Zainstalowaliśmy system eAuditor w wersji Professional w licencji na czas nieokreślony dla 700 stanowisk. Wdrożyliśmy również rozwiązanie eHelpDesk Professional także w licencji wieczystej dla 10 administratorów IT. Oba systemy po zainstalowaniu zostały przeniesione do środowiska chmurowego Azure.

Funkcjonalności, jakie wdrożyliśmy:

Co zyskał klient?

Finalnie klient otrzymał kompleksowe rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT, a także narzędzie wsparcia technicznego w zasobach IT. Zainstalowane systemy znacząco usprawniły pracę działu IT, a wykorzystanie chmury Azure wpłynęło na skuteczniejszą ochronę danych.

Dzięki odpowiedniej konfiguracji kont, klient zyskał możliwość monitorowania komputerów znajdujących się w sieci LAN, a także urządzeń znajdujących się poza siecią lokalną.

Klient zyskał możliwość monitorowania stron WWW przeglądanych przez pracowników, co przełożyło się na skuteczniejsze zabezpieczenie danych w organizacji, a także na produktywność i efektywność działań.

Dzięki zainstalowaniu systemów w chmurze Azure, klient zyskał dostęp do danych z każdego miejsca, a także fizyczne bezpieczeństwo tych danych.

Klient zyskał możliwość komunikacji w czasie rzeczywistym poprzez wykonywanie zdalnych połączeń webRTC.

Korzyści rozwiązań w chmurze

Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania IT w chmurze to gwarancja bezpieczeństwa danych oraz oszczędności kosztów i czasu.

Zaoszczędzenie kosztów w organizacji (opłaty tylko za wykorzystane zasoby).

Szybkie przetwarzanie danych, dzięki nieograniczonej mocy obliczeniowej.

Optymalizacja czasu pracowników IT.

Bezpieczeństwo danych, dzięki możliwości wykorzystania fizycznego zabezpieczenia.

Brak inwestycji w fizyczny sprzęt i oprogramowanie.

Elastyczne skalowanie serwera w zależności od potrzeb.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem kompleksowego rozwiązania do zarządzania IT w chmurze Azure?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

FORMULARZ