Program do skanowania sieci

Jak wybrać i czym się kierować?

Potrzebujesz takiego systemu?

Zostaw kontakt i zamów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Skanowanie sieci, czyli wszystko co musisz wiedzieć

Technologia jest nieodłączną częścią naszego życia, bezpieczeństwo sieciowe staje się coraz ważniejsze. Aby zabezpieczyć swoją sieć przed potencjalnymi zagrożeniami, stosujemy różne metody, a jednym z ważnych narzędzi w tym obszarze są programy do skanowania sieci.  

Skanowanie sieci to element budujący bezpieczeństwo.
Proces ten polega na przeszukiwaniu sieci komputerowej w celu sprawdzenia wszystkich podłączonych urządzeń posiadających adres IP. Skanowanie umożliwia identyfikację potencjalnego ryzyka, monitorowanie ruchu sieciowego oraz zabezpieczenie przed atakami.

Program do skanowania – jaki wybrać i czym się kierować?

Istotą w wyborze programu do skanowania jest przede wszystkim zakres funkcjonalności. Warto się zastanowić, jaki jest cel skanowania sieci.
Oto 5 funkcjonalności, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru programu do skanowania sieci:
 
 
1.Przydatną funkcją jest monitorowanie ruchu sieci w czasie rzeczywistym oraz identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla systemu. Monitorowanie ruchu w czasie rzeczywistym pomaga wykrywać ataki sieciowe oraz analizować bezpieczeństwo.

2. Program powinien zawierać możliwość wyboru – w jaki sposób to skanowane ma się odbywać.
Dużą wygodą jest wywołanie akcji za pomocą harmonogramu, dzięki czemu skanowanie będzie się odbywało w określony sposób.

3. Należy również zwrócić uwagę na to, czy dany program ma możliwość skanowania portów urządzeń, budowanie map sieci oraz zdalną instalację w oparciu o WMI.
Umożliwianie skanowania wszystkich dostępnych portów urządzeń, a także generowanie mapy sieci przydaje się w celu łatwiejszego zarządzania i identyfikacji topologii sieci. Funkcje zdalnej instalacji, zwłaszcza opartej na WMI (Windows Management Instrumentation), mogą znacznie ułatwić zarządzanie infrastrukturą. 

4. Kolejny istotny czynnik, to wsparcie techniczne w razie problemów.
Warto zweryfikować, czy jest możliwość kontaktowania się telefonicznie lub mailowo z działami IT, czy dzięki systemowi jest umożliwiony dostęp do filmów instruktażowych lub case study dla użytkowników.

5. Sprawdź, czy program do skanowania sieci oferuje różne opcje konfiguracyjne, aby dostosować skanowanie do specyfiki danej sieci, włączając w to możliwość definiowania reguł skanowania, filtrów, oraz integracji z istniejącymi systemami monitorowania i zarządzania.

System eAuditor i skanowanie sieci

Program eAuditor V8 AI to kompleksowe rozwiązanie dla działów IT. W swoich funkcjonalnościach zawiera monitorowanie IT, które umożliwia monitorowanie sieci. Nasz produkt posiada wbudowaną funkcjonalnością jaką jest Skaner. Poniżej znajdziesz funkcjonalności, które oferuje nasz system, dzięki skanerowi sieci.

Nagłówek - skaner
  • Przeszukuje sieć komputerową w celu odszukania wszystkich podłączonych urządzeń.

  • Wywołuje akcję skanowania (odbywa się na 3 różne sposoby: ręczne, za pomocą harmonogramu i wykorzystując żądania DHCP).

  • Umożliwia skanowanie portów używanych przez komputery.

  • Zaawansowane skanowanie sieci wykorzystujące trzy wersje protokołu SNMP (SNMPv1, SNMPv2c i SNMPv3). Dzięki temu możliwe jest precyzyjne monitorowanie wszystkich urządzeń w sieci, takich jak switche, routery czy drukarki sieciowe.

  • Dzięki historii, umożliwia porównanie aktywności urządzeń (dzięki temu można stwierdzić, które usługi były aktywne, a które nieaktywne w danym czasie).

  • Przeprowadza inwentaryzację sprzętu oraz kontrolę jakości połączeń LAN.

Skaner sieci

Może Cię zainteresować

2024-02-26T09:15:13+01:00