eAuditor v7 WEB - Zdalne zarządzanie komputerem

Zdalny pulpit (VNC, RDP), wsparcie dla technologii Intel VPro/AMT, zdalne wykonywanie poleceń CMD i skryptów POWERSHELL. To tylko niektóre z funkcji, które pozwalają na w pełni zdalne, zarządzanie komputerami. Możliwość zdalnych instalacji oraz pomocy, automatyzacja wszystkich procesów, harmonogramowanie i masowe wykonywanie zadań zapewniają gwarancję wysokiej jakości pracy w dziale IT.

Coraz częściej producenci oprogramowania, jak i innych rozwiązań informatycznych, mają na uwadze to, że pracownik może realizować zadania z dowolnego miejsca na ziemi. Plusem jest także możliwość szybkiego i bezpiecznego, zdalnego dostępu do komputera, który znajduje się w firmie. Warto podkreślić, że takie zarządzenie urządzeniem na odległość otwiera przed firmami nowe możliwości oraz poprawę jakości pracy.

Czym jest pulpit zdalny?

Pulpit zdalny jest rozwiązaniem, które pozwala na udostępnienie obrazu ekranu użytkownika innego komputera. System eAuditor v7 WEB pozwala na zdalne połączenie za pomocą RDP, VNC, Intel vPRO/AMT i webRTC. Technologia webRTC poza udostępnieniem zdalnego pulpitu pozwala na zarządzanie plikami i dostęp do terminala w czasie rzeczywistym.
Zdalny pulpit jest najczęściej wykorzystywany przez informatyków, którzy wykorzystują zdalną sesję, aby pomagać innym pracownikom w przypadku problemów z komputerem lub konfiguracją oprogramowania.
Zdalny pulpit jest idealnym narzędziem, który zaoszczędzi czas oraz pieniądze. Informatyk może wykonać swoją pracę zdalnie bez wizyty przy komputerze – pomaga to obniżyć koszty wsparcia technicznego. Zdalny pulpit może zostać wykorzystany, jako narzędzie do pracy zdalnej – usługa pozwala na połączenie z komputerem znajdującym się w biurze ze sprzętu pracownika.

„RDP
Pozwala na połączenie z innym komputerem w sieci lokalnej. Wykorzystuje połączenie typu peer-to-peer. RDP wymaga, aby na docelowym komputerze był zainstalowany i odpowiednio skonfigurowany serwer RDP.
VNC
System ten wykorzystuje protokół RFB (Remote Frame Buffer). Działa na poziomie bufora ramki, co jest tożsame z widocznym na ekranie obrazem. Pozwala to na wykorzystanie go w każdym okienkowym systemie operacyjnym. Przesyłanie obrazu z bufora ramki generuje duży ruch w sieci, protokół ten najlepiej sprawdza się na łączach o dużej przepustowości.
webRTC
Technologia ta jest prostym API, które dzięki wykorzystaniu web socketów umożliwia przesyłanie nie tylko dźwięku czy obrazu, ale także plików. Transmisja danych odbywa się za pomocą SRTP (Secure Real-time Transport Protocol), który gwarantuje bezpieczną komunikację biznesową.
Intel vPro/AMT
Jest rozbudowaną platformą służącą do zdalnego zarządzania komputerami. Wykorzystując Intel vPro/AMT mamy możliwość przeprowadzenia zdalnego pulpitu, zdalnej konfiguracji karty sieciowej, uruchomienia wyłączonego komputera czy reinstalacji systemu operacyjnego.”

Bezpieczeństwo połączeń i oszczędność czasu

eAuditor v7 WEB pozwala na szyfrowanie danych podczas zdalnych połączeń. Przesyłane dane są szyfrowane za pomocą metody RSA z wykorzystaniem klucza publicznego i prywatnego oraz min. 128 bit. szyfru AES zabezpieczającego sesje. Nasz system umożliwia nawiązywanie zdalnych połączeń z wykorzystaniem sprawdzonych technologii dostępnych na rynku. Aby nawiązać połączenie z komputerem wystarczy kilka kliknięć w konsoli systemu.
Narzędzie eAuditor minimalizuje ryzyko na wypadek kontroli legalności, dzięki efektywnie funkcjonującej polityce zarządzania oprogramowaniem oraz edukacji pracowników. Zapewniając przy tym bezpieczeństwo zarządowi oraz prestiżowy wizerunek firmy. Zaoszczędź finanse, klient ma możliwość określenia, które zasoby są w organizacji niezbędne oraz w jakim stopniu są wykorzystywane. Pełna i aktualna informacja o infrastrukturze IT zapewnia optymalne inwestycje w tym obszarze i generuje oszczędności nawet do 40%. Stawiamy na bezpieczeństwo organizacji – wbudowane w system eAuditor podstawowe funkcje klasy DLP (ang. Data Loss Prevention) zapewniają podstawową ochronę biznesową (m.in. zapewniają ochronę przeciwko wyciekom danych i informacji strategicznych) oraz prawną (zapewnienie ochrony danych osobowych, danych wrażliwych, finansowych, czy zdrowotnych), a których ujawnienie może narazić organizację na odpowiedzialność karną, cywilną lub innego rodzaju straty.

Korzyści wynikające z wykorzystania połączeń

RDP

  • użytkownik ma dostęp do rzeczywistego obrazu z monitora zdalnego komputera,
  • użytkownik ma dostęp do zasobów komputera oraz ma możliwość zarządzania nimi za pośrednictwem urządzeń wyjścia/wejścia.

VNC

  • wykorzystanie komponentów open source,
  • dostęp do sesji użytkownika (RDP wyloguje użytkownika po zalogowaniu administratora).

webRTC

  • wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • możliwość wykorzystania zdalnego menagera plików lub terminala,
  • możliwość połączenia do komputera za NATem.

Intel vPro/AMT

  • nieograniczone możliwości konfiguracji komputera,
  • możliwość reinstalacji OS,
  • technologia jest rozwijana i wspierana przez Intel Inc.

Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami!

Więcej informacji