4 sposoby na zdalny dostęp do komputera

Dowiedz się, jak zarządzać komputerami z dowolnego miejsca

Na czym polega zdalny dostęp do komputera?

Jest to rozwiązanie, które pozwala na łączenie się z pulpitami innych komputerów, niezależnie od ich miejsca. Umożliwia nie tylko wgląd do wyświetlanego ekranu, ale także zarządzanie systemem. Po nawiązaniu połączenia z komputerem możliwe jest wyświetlenie zdalnego ekranu i tym samym przejęcie kontroli nad myszką i klawiaturą, czyli wykonywanie na nim różnych zadań bez żadnych ograniczeń. Stanowi to duże ułatwienie dla administratorów, którzy mogą z dowolnego miejsca pobierać pliki, rozwiązywać problemy czy instalować oprogramowania na różnych komputerach w czasie podroży lub w trakcie pracy z innych lokalizacji niż służbowe biuro.

Potrzebujesz takiego systemu?

Zostaw kontakt i zamów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Zamawiam kontakt

Do czego warto wykorzystać pulpit zdalny?

Łatwy sposób zdalnego łączenia się z komputerem z dowolnego miejsca posiada wiele korzyści. Pozwala nie tylko na wyświetlanie plików w dowolnej chwili, ale także uruchamianie określonych programów bez względu na miejsce, w którym znajduje się administrator. Dzięki temu dział wsparcia technicznego może natychmiastowo sterować pulpitem klienta i bezpośrednio na jego urządzeniu rozwiązać zgłaszany problem. Oznacza to, że zdalny dostęp do komputerów to idealne rozwiązanie zapewniające kompleksowe i bezpośrednie wsparcie dla organizacji. Ponadto ułatwia także przejście na nowe modele pracy w formie zdalnej czy hybrydowej. Wirtualne dostępy do komputerów umożliwiają wykonywanie pracownikom zadań z dowolnego miejsca, pozwalając jednocześnie na korzystanie z komputerów znajdujących się w biurze. Usługa ta dopuszcza na przykład podłączenie się do komputera znajdującego się w biurze ze sprzętu domowego. Jest to bardzo wygodne i dodatkowo pozwala zaoszczędzić cenny czas. Pozwala pracownikowi poruszać się w znanym mu środowisku. To powoduje, że użytkownik ma dostęp do narzędzi niezbędnych do wykonywania przez niego dotychczasowej pracy. Dzięki zdalnemu połączeniu może wykonać część swoich obowiązków sprzed własnego komputera. Pomimo faktu, że nie znajduje się on fizycznie w biurze, to oprócz samego miejsca, specyfika jego pracy nie ulega zmianie. Warto zaznaczyć także, że zdalne podłączenia są autoryzowane i w pełni bezpieczne.

4 rozwiązania zdalnego pulpitu w systemie eAuditor

Jak wykorzystać pulpit RDP?

Jest to rozwiązanie, które używane jest do zdalnego łączenia się z komputerami znajdującymi się w sieci lokalnej. Dzięki połączeniu typu peer-to-peer umożliwia dostęp do obrazu monitora zdalnego komputera. Oprócz tego to rozwiązanie stosowane jest także w celu zarządzania wszystkimi zasobami znajdującymi się na danym komputerze w sieci lokalnej. Co ważne serwer RDP musi być wdrożony na urządzeniu, do którego ma być uzyskiwany dostęp. Z RDP najczęściej korzystają programiści czy analitycy ze względu na swoją specyfikę pracy. Jest to dla nich o tyle przydatne rozwiązanie, że w przypadku konieczności uzyskania pomocy od zespołu mogą oddać kontrolę nad urządzeniem osobie, która rozwiąże problem na odległość. Oznacza to możliwość skorzystania z pomocy technicznej bez konieczności osobistego stawiania się w punkcie serwisowym.

Jak wykorzystać pulpit zdalny webRTC?

Umożliwia rzeczywistą komunikację na komputerach w czasie rzeczywistym. Użytkownicy nie muszą instalować żadnych dodatkowych urządzeń czy aplikacji, aby korzystać z tej technologii. Warto zaznaczyć, że webRTC jest projektem open source rozwijanym przez organizację W3C. Obsługuje zarówno połączenie głosowe jak i wideo w ramach wzajemnej komunikacji pomiędzy użytkownikami. To rozwiązanie wykorzystywane najczęściej przez deweloperów w celu tworzenia zaawansowanych rozwiązań pod kątem komunikacji głosowej oraz wideo.

Jak wykorzystać pulpit zdalny VNC?

Technologia VNC została opracowana na użytek przedsiębiorstw. Umożliwia przekazywanie obrazu z wirtualnego środowiska graficznego. Dzięki wykorzystaniu Virtual Network Computing możliwe jest uzyskanie dostępu do sesji użytkownika, a także do komponentów open source. To sprawia, że VNC wykorzystywane jest zarówno przez osoby prywatne jak i organizacje z różnych branż do podstawowych czynności. Można zaliczyć do nich m.in. zapewnienie wsparcia technicznego pracownikom i klientom czy dostęp do systemu w celu rozwiązania określonego problemu.

Jak wykorzystać pulpit zdalny Intel vPro/AMT?

Rrozwiązanie to oferuje kompleksowe zdalne zarządzanie komputerami znajdującymi się w całej organizacji niezależnie do miejsca. Rozpoznaje wersję technologii, port, konfigurację oraz umożliwia za pośrednictwem kliknięcia połączenie się z komputerem. Pozwala na dostęp do urządzeń znajdujących się nawet poza siecią zaporową lub w przypadku braku odpowiedzi systemu operacyjnego. Rozwiązanie używane jest często przez działy IT. Dzięki funkcjonalnościom zdalnego wykrywania, naprawy i ochrony sieciowych zasobów technologia ta pozwala wspierać współpracowników nawet w rozproszonych lokalizacjach. Dodatkowo mogą oni dokonywać zdalnych napraw uszkodzonych sterowników, oprogramowania aplikacji lub systemu operacyjnego na różnych komputerach.