Masowe blokowanie stron internetowych

Dowiedz się, jak automatycznie blokować witryny www wielu użytkownikom

Dlaczego warto blokować witryny www w organizacji?

Blokowanie stron internetowych jest ważnym elementem ochrony przed wyciekiem danych w organizacji. Jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na fakt, że firmy decydują się na rozwiązanie automatyzujące ten proces. W dużych korporacjach szczególną uwagę zwraca się także na produktywność pracy pracowników. Mając na uwadze, że liczba osób zatrudnionych w takich firmach to czasami nawet kilka tysięcy pracowników, manualne i pojedyncze blokowanie stron za pomocą np. przeglądarki chrome byłoby bardzo czasochłonne. Korzystając z oprogramowań umożliwiających ich automatyczne i masowe blokowanie, organizacja zdecydowanie oszczędza swój czas. Nie musi także angażować innych pracowników w to działanie, więc mogą oni skupić się na pozostałych ważnych zadaniach związanych z ich codziennymi obowiązkami.

Blokowanie stron internetowych

Dodatkowo w przypadku manualnego i pojedynczego blokowania stron istnieje ryzyko, że pewne witryny internetowe zostaną pominięte. Masowe blokowanie stron internetowych minimalizuje je do minimum, dzięki zastosowaniu specjalnych algorytmów i mechanizmów, które są w stanie zablokować dostęp do wielu stron internetowych naraz. Podsumowując, korzystanie z tego typu narzędzi pozwala znacznie zwiększyć bezpieczeństwo danych w organizacji, a także zaoszczędzić czas pracowników.  

Korzyści wynikające z blokowania stron www w organizacji

Istnieje wiele powodów, dla których warto automatycznie i masowo blokować strony internetowe w organizacji. Poniżej znajdziesz 4 kluczowe korzyści, które gwarantuje ten mechanizm:  

Wzrost bezpieczeństwa 

Dzięki blokowaniu stron internetowych, które mogą być źródłem wielu zagrożeń, takich jak phishing, malware lub ransomeware znacząco wzrasta bezpieczeństwo IT w organizacji. To zwiększa ochronę firmy przed atakami hakerskimi i innymi cyberzagrożeniami.   

Zwiększenie produktywności  

Uniemożliwienie pracownikom dostępu do stron internetowych zawierających np. treści dla dorosłych lub serwisów społecznościowych wpływa na ograniczenie rozpraszających bodźców. Dzięki temu wzrasta skupienie i zwiększa się ich produktywność pracy.  

Większa kontrola dostępu 

Automatyczne blokowanie określonych stron internetowych może być również użyteczne w kontekście ograniczenia dostępu do pewnych treści lub usług użytkownikom. Na przykład w niektórych firmach ważne jest zawężenie dostępu wyłącznie do niektórych treści lub dokumentów dla określonej grupy pracowników lub klientów.  

Pełna ochrona danych 

Blokując dostępy do niebezpiecznych stron internetowych, firmy zapobiegają także wyciekom danych. Głównie chodzi tutaj o sytuacje związane z żądaniem podawania prywatnych danych na witrynach internetowych, takich jak adres e-mail czy numer telefonu. Dlatego blokowanie niebezpiecznych stron www może pomóc w ochronie danych osobowych pracowników i firmy.  

Potrzebujesz takiego systemu?

Zostaw kontakt i zamów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Blokowanie stron www w systemie eAuditor

Masowe i automatyczne blokowanie stron internetowych za pomocą systemu eAuditor ma realny wpływ na bezpieczeństwo IT. Działa w oparciu o metodę machine learning oraz deep learning. Proces ten odbywa się przy użyciu funkcjonalności BTC Website Classification. Działanie klasyfikatora opiera się na analizie adresów URL, z których korzystają pracownicy i weryfikowaniu, czy ich kategoria jest bezpieczna. Rozwiązanie BTC Website Classification pozwala na sklasyfikowanie każdej strony w sposób w pełni automatyczny i masowy.

Blokowanie stron www

Analizy strony określone są na podstawie kategorii, ważności certyfikatu SSL oraz obecności w rejestrze stron hazardowych. Dzięki temu organizacje są w stanie szybciej zareagować na zbliżające się zagrożenie i uchronić się przed celowym lub przypadkowym wyciekiem danych. Dodatkowo poprzez automatyczne monitorowanie klasyfikator określa, czy działania pracowników są wydajne i efektywne.

Może Cię zainteresować

2023-12-11T14:22:59+01:00