System do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT

CASE STUDY

W związku z trwającą pandemią szpitale zmagają się z obciążeniem systemu ochrony zdrowia. Przystosowanie się placówek do obecnej sytuacji jest olbrzymim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Sytuacja epidemiologiczna miała i wciąż ma wpływ na sytuację finansową szpitali.

Spółka BTC postanowiła wesprzeć szpitale w tym trudnym okresie, oferując kompleksowe rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT.

eAuditor w SPZOZ w Przeworsku

System eAuditor to rozwiązanie, które skutecznie wspiera profesjonalistów IT w ich codziennych działaniach. Administratorzy sieci zyskują możliwość zarządzania całą infrastrukturą i bezpieczeństwem IT z poziomu funkcjonalnej konsoli.

„Administratorzy, dzięki systemowi mogą efektywniej zarządzać infrastrukturą informatyczną oraz oprogramowaniem. System przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa danych. Webowy interface jest bardzo intuicyjny, a agent instalowany na komputerach nie obciąża ich zasobów.”

Marek Głąb, Kierownik Działu Informatyki
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku

Zarządzanie infrastrukturą i bezpieczeństwemZarządzanie infrastrukturą i bezpieczeństwem IT

Jakiego systemu poszukiwano?

SPZOZ w Przeworsku poszukiwał kompleksowego rozwiązania, które zapewni wsparcie działu IT i usprawni ich działania.

Inwentaryzacja infrastruktury informatycznej i oprogramowania.

Usprawnienie pracy działu IT i zautomatyzowanie kluczowych procesów.

Tworzenie raportów na temat podzespołów bazowych komputerów.

Przeprowadzanie audytów w obszarze IT.

Usprawnienie prac w zakresie połączeń z innymi komputerami przy użyciu VNC.

Jak wyglądało wdrożenie systemu eAuditor?

Pierwszym etapem realizacji wdrożenia systemu eAuditor były konsultacje z klientem i przeanalizowanie jego potrzeb. Pozwoliło nam to na odpowiednią konfigurację oraz profilowanie systemu. Przeprowadziliśmy zdalne szkolenia, by zapewnić jak najbardziej optymalne korzystanie z rozwiązania. Wdrożenie w SPZOZ w Przeworsku obejmowało łącznie 280 urządzeń, a proces realizacji przebiegł całkowicie zdalnie.

Klient otrzymał innowacyjny system do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT. Wdrożone rozwiązanie umożliwiło inwentaryzację komputerów, a także zarządzanie hostami opartymi o VMware oraz Hyper-V z poziomu webowej konsoli administracyjnej. Skaner maszyn wirtualnych zapewnił dostęp do informacji o wszystkich maszynach wirtualnych wraz z możliwością zarządzania nimi. Dodatkowa funkcjonalność skanera sieci zapewniła szybkie i skuteczne wykrywanie wszystkich urządzeń podpiętych do sieci, z możliwością monitorowania portów i przypisanych do nich usług. Dzięki funkcji tworzenia map sieci uzyskano dostęp do automatycznej wizualizacji urządzeń w infrastrukturze IT, a także komplet informacji o urządzeniach, na czym szczególnie zależało placówce służby zdrowia.

Funkcjonalności, które wdrożyliśmy dodatkowo:

zdalna instalacja.

Co zyskał klient?

Klient zyskał kompleksowe rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT. Rozwiązanie dzięki możliwości inwentaryzacji infrastruktury informatycznej i oprogramowania znacząco przyczyniło się do poprawy efektywności zarządzania IT. System usprawnił i zautomatyzował pracę całego działu IT, a także wpłynął na skuteczniejsze zabezpieczenie poufnych danych.

Dzięki zdalnemu szyfrowaniu dysków za pomocą modułu BitLocker dane zostały odpowiednio zabezpieczone, przez co zmniejszyło się ryzyko wycieku danych.

Skaner sieci poprzez cykliczne skanowanie sieci LAN szybko i intuicyjnie wskazuje wszystkie urządzenia podpięte do sieci, co pozwala na wykrycie nieautoryzowanych urządzeń, a także monitorowanie portów i usług z możliwością ustalenia powiadomień.

Dzięki tworzeniu map sieci, administrator IT ma dostęp do automatycznej wizualizacji urządzeń w infrastrukturze, a także komplet informacji o urządzeniach.

Skaner środowisk wirtualizacji pozwala na wykrywanie i aktualizację stanu środowisk MS Hyper-V oraz VMware, a także maszyn wirtualnych na serwerach.

Reprezentujesz podmiot służby zdrowia*?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

* Sprawdź, czy akcja obejmuje Twoją organizację.

FORMULARZ
Szymon Fojna

„System eAuditor uzupełnia i automatyzuje procesy wykonywane przez administratorów IT niezależnie od charakteru organizacji. Dodatkowo jest produktem kompleksowym, ponieważ łączy w sobie rozwiązania innych systemów w jednym miejscu.”

Szymon Fojna, Key Account Manager BTC