Zarządzanie infrastrukturą IT oraz zapewnienie bezpieczeństwa w organizacji to kluczowe zadania jakie stawiane są firmom z sektora prywatnego, jak i instytucjom publicznym. W poniższym artykule przedstawiamy proces realizacji wdrożenia systemu eAuditor V7 WEB – kompleksowego rozwiązania do zarządzania zasobami IT.

Jakiego systemu poszukiwano?

Wdrożenie systemu eAuditor V7 WEB miało miejsce w Sądzie Okręgowym. Ze względu na specyfikę organizacji, klient poszukiwał rozwiązania, które było w stanie zapewnić mu wysoki poziom bezpieczeństwa danych, a także możliwość efektywnego zarządzania infrastrukturą IT w wielooddziałowej strukturze, jaką są sądy. System eAuditor V7 WEB ze względu na jego innowacyjne cechy spełniał oczekiwania klienta. Możliwość zapewnienia bezpieczeństwa danym poprzez wbudowane mechanizmy zdalnego szyfrowania dysków, przeważyła o wyborze naszego systemu.

Jaki produkt dostarczyliśmy?

Klient postanowił zakupić system eAuditor V7 WEB dla 300 komputerów wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami. Zdecydował się na skaner sieci, który umożliwia obrazowanie połączeń między wszystkimi urządzeniami. Dodatkowo klient rozszerzył podstawową wersję systemu o funkcję harmonogramu i kreowania raportów, dzięki której zyskał możliwość modyfikowania wbudowanych raportów, a także tworzenia własnych. Zaawansowane i predefiniowane raporty z całą pewnością wpłynęły na poprawę efektywności pracy. Z uwagi na specyfikę instytucji jaką jest sąd, klient zdecydował się także na możliwość zdalnego szyfrowania dysków za pomocą metody BitLocker. Klient otrzymał od nas pełne wsparcie w konfiguracji oraz profilowaniu systemu, dostosowane do jego potrzeb. Przeprowadziliśmy również szkolenia w celu zapewnienia jak najbardziej optymalnego korzystania z systemu.

Zadowolony klient to podstawa

System eAuditor V7 WEB ze względu na swoją kompleksowość, a także intuicyjność oraz wydajność rozwiązania doskonale sprawdził  się w instytucji jaką jest sąd. Po 2 latach użytkowania klient zdecydował się na rozszerzenie licencji i zakup dodatkowych 60 urządzeń dla podległego mu Sądu Rejonowego. Celem klienta było uzyskanie możliwości zarządzania obydwoma obszarami z poziomu jednej konsoli. Dzięki eAuditor V7 WEB było to możliwe, ponieważ system umożliwia zarządzanie oprogramowaniem i infrastrukturą IT w złożonych strukturach organizacyjnych.

Klient miał do wyboru dwa rozwiązania:

  1. Połączenie dwóch sieci poprzez VPN i zarządzanie wszystkim w niezmienionej formie.
  2. Skonfigurowanie eAgentów działających na komputerach w podległym obszarze z zastosowaniem tzw. alternatywnego adresu IP serwera komunikacyjnego. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwoliło na komunikację agenta spoza sieci lokalnej.

Oba rozwiązania zapewniały klientowi w pełni szyfrowane połączenie. Dzięki skonfigurowaniu eAgentów klient miał możliwość zarządzania infrastrukturą IT obu sądów z poziomu jednej webowej konsoli.

Jakie korzyści z wdrożenia systemu eAuditor V7 WEB?

System eAuditor V7 WEB dzięki automatycznej inwentaryzacji komputerów i serwerów, a także możliwości monitorowania połączeń między urządzeniami w sieci, znacząco przyczynił się do poprawy wydajności oraz efektywności zarządzania infrastrukturą IT. Usprawnił oraz zautomatyzował pracę, a poprzez możliwość zdalnego szyfrowania dysków zapewnił bezpieczeństwo danych. Odpowiednia konfiguracja eAgentów pozwoliła na zarządzanie komputerami w rozproszonej infrastrukturze, niezależnie od tego w jakiej sieci znajdowały się urządzenia. eAuditor V7 WEB ułatwił administratorom zarządzanie.

System eAuditor V7 WEB sprawdzi się nawet w  wielooddziałowych strukturach

Zarządzanie infrastrukturą IT w złożonej strukturze organizacyjnej, a taką posiadają sądy, tworzy wielkie wyzwania, do tego niewłaściwe zabezpieczenie systemu może przyczynić się do wycieku poufnych danych. System eAuditor V7 WEB jako innowacyjne rozwiązanie do zarządzania zasobami IT oraz bezpieczeństwem danych umożliwia sprawną obsługę podmiotów o rozbudowanej strukturze organizacyjnej. System wspomoże pracę działów IT, a także wpłynie na wzrost bezpieczeństwa. Sprawdzi się zarówno w sektorze prywatnym, jak i w sektorze publicznym.

Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami!

Więcej informacji