Aplikacja webowa a desktopowa – czym się różnią?

Aplikacja webowa to wersja systemu, do której mamy dostęp za pomocą przeglądarki internetowej. Aplikacja desktopowa funkcjonuje jako indywidualny produkt, instalowana jest na określonym urządzeniu jako niezależny program.

TOP 7 przewag aplikacji webowej

Poznaj 7 głównych przewag, które wskażą Ci, dlaczego aplikacja webowa to lepszy wybór.

Brak konieczności instalacji na urządzeniu

Przewagą aplikacji webowej jest możliwość korzystania z niej na dowolnym urządzeniu (komputer, tablet, telefon) bez konieczności instalowania dodatkowego programu. Administrator sieci zyskuje możliwość zarządzania infrastrukturą IT z poziomu funkcjonalnej konsoli administracyjnej. W przypadku aplikacji desktopowej konieczna jest instalacja oprogramowania na każdym komputerze.

Niezależność od platformy sprzętowej i programowej

Aplikacja działa stabilnie niezależnie od platformy sprzętowej i programowej. Użytkownik może korzystać z systemu na dowolnym urządzeniu, które posiada przeglądarkę internetową. W przypadku aplikacji w wersji desktopowej poprawność działania oprogramowania jest ściśle uzależniona od platformy sprzętowej i programowej użytkownika.

Wysokie bezpieczeństwo danych

Istotną przewagą aplikacji webowej jest zapewnienie bezpieczeństwa. Dane przechowywane są na serwerze, a dostęp do nich odbywa się za pośrednictwem serwera WWW. Aplikacje w wersji desktopowej są bardziej podatne na wyciek lub kradzież danych, ponieważ najczęściej w praktyce instalowane oprogramowanie uzyskuje pełny dostęp do wszystkich danych.

Automatyczna aktualizacja konsoli administracyjnej

Zaletą aplikacji webowych jest możliwość automatycznych aktualizacji bez konieczności dokonywania ich na każdym z urządzeń. Aktualizacje następują po stronie serwera WWW. W przypadku wersji desktopowej wymagane jest wsparcie wielu systemów operacyjnych, a aktualizacji musi podlegać każda stacja robocza z konsolą administracyjną.

Możliwość przeniesienia systemu do chmury

Kolejną przewagą aplikacji webowej jest możliwość przeniesienia oprogramowania do chmury. Rozwiązania oparte na chmurze skutecznie zabezpieczają oraz zapewniają bezpieczeństwo danych. Aplikacja desktopowa z uwagi na to, że jest zainstalowana jako odrębny program, nie posiada tej możliwości.

Szybkość przetwarzania danych

W aplikacji webowej dane zapisywane i przetwarzane są na szybkich serwerach WWW, niezależnie od wydajności urządzenia. W przypadku wersji desktopowej szybkość przetwarzania i prezentacji danych jest ściśle uzależniona od wydajności komputera administratora sieci.

Wysoka stabilność

Aplikacja webowa jest odporna na błędy zgodności systemowej. Dzięki niezależności od systemu operacyjnego ilość błędów jest znikoma. Wersja desktopowa jest w pełni zależna od systemu operacyjnego, zainstalowanych poprawek, czy też innych aplikacji, z racji czego jest mocnej wrażliwa na występujące błędy.

eAuditor V7 WEB – webowy i responsywny system

System eAuditor V7 WEB to kompleksowe narzędzie do zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwem IT. Dzięki w pełni webowej i responsywnej konsoli zapewnia skuteczne wsparcie dla profesjonalistów IT. Administratorzy sieci zyskują możliwość zarządzania organizacją z poziomu funkcjonalnej konsoli, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa IT.

System eAuditor V7 WEB jako aplikacja webowa posiada jeszcze więcej przewag, które wyróżniają go na tle konkurencyjnych oprogramowań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – sprawdź przygotowany przez naszych specjalistów datasheet – dotyczący przewag naszego systemu.

Przewagi aplikacji webowej

Czy eAuditor jest dla Ciebie?

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji.

Prezentacja online