eAuditor WEB
BEZPŁATNA PREZENTACJA

Zdalny pulpit

Poznaj cztery rozwiązania zdalnego pulpitu ułatwiające pracę zdalną

Czym jest zdalny pulpit?

To praktyczne i przydatne rozwiązanie dla wielu organizacji, które umożliwia dostęp do systemu operacyjnego i połączenie się z innym skonfigurowanym komputerem danego użytkownika. Pozwala na korzystanie ze wszystkich oprogramowań, plików czy aplikacji znajdujących się na ekranie dowolnego komputera. Zatem w jaki sposób uruchomić pulpit zdalny w systemie eAuditor? Wystarczy wpisać nazwę komputera i upewnić się, że jest on połączony z Internetem lub siecią lokalną.

Czy warto wykorzystać pulpit zdalny w organizacji?

Obecnie z komputera korzysta się praktycznie w każdej organizacji. Czasami ich rozproszenie w firmie jest naprawdę bardzo duże. Realizowanie wsparcia technicznego w formie kontaktu bezpośredniego może doprowadzić do wzrostu kosztów. Dlatego warto zainwestować w zdalny pulpit, który umożliwia działowi IT m.in.:

Potrzebujesz takiego systemu?

Zostaw kontakt i zamów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Zamawiam kontakt
  • dostęp zdalny do zasobów innego komputera z dowolnego miejsca na całym świecie,
  • zarządzanie polityką kart sieciowych,
  • brak konieczności dojazdu do biura w razie nagłej potrzeby skorzystania z oprogramowania,
  • zarządzanie usługami i plikami,
  • skontaktowanie się z pracownikami potrzebującymi pomocy technicznej, bez konieczności osobistego stawiania się w biurze.

Dlatego warto umożliwić zdalny dostęp do komputerów znajdujących się w organizacji i tym samym ułatwić pracę działu wsparcia technicznego. Dzięki temu administratorzy będą mogli nawet z domu, podczas pracy zdalnej realizować swoje obowiązki i uzyskać dostęp do wszystkich urządzeń.

Zdalny pulpit

Zdalny pulpit – cztery rozwiązania w systemie eAuditor

W systemie eAuditor dostępne są 4 rozwiązania umożliwiające zdalne połączenia, takie jak:

Remote Desktop Protocol (RDP)

To jedno z narzędzi do obsługi zdalnej, które pozwala na połączenie się z innymi komputerami w sieci lokalnej. Dzięki RDP użytkownik ma także dostęp do rzeczywistego obrazu z monitora zdalnego komputera, a także możliwość zarządzania zasobami urządzenia. Umożliwia to działowi wsparcia technicznego uzyskanie dostępu do wielu komputerów. RDP pozwala także na częściowy dostęp zdalny do kodu źródłowego i pozwala na instalację oprogramowania na komputerze. Chcesz dowiedzieć się więcej o zdalnym pulpicie RDP? Wejdź na stronę.

webRTC

Ta technologia pozwala na komunikację w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sieci internetowej. Pulpit zdalny webRTC jest projektem open source. Dzięki wykorzystaniu web socketów umożliwia przesyłanie nie tylko dźwięku czy obrazu, ale także plików. Transmisja danych odbywa się za pomocą SRTP, który gwarantuje bezpieczną komunikację. Zdalny pulpit webRTC zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość podłączenia się do komputera poza NATem, a także wykorzystanie zdalnego managera plików lub terminala. Dodatkowo umożliwia także dostęp do kodu źródłowego i zdalnego terminala oraz menadżera plików z poziomu przeglądarki. Chcesz dowiedzieć się więcej o zdalnym pulpicie webRTC? Wejdź na stronę.

VNC

Dzięki wykorzystaniu Virtual Network Computing zyskasz dostęp do sesji użytkownika, a także do komponentów open source. Ponadto VNC wykorzystuje protokół RFB, który działa na poziomie bufora ramki. Pozwala to na wykorzystanie go w każdym okienkowym systemie operacyjnym. To rozwiązanie umożliwia także pełny dostęp do kodu źródłowego, a jego działanie możliwe jest dopiero po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze końcowym. Chcesz dowiedzieć się więcej o zdalnym pulpicie VNC? Wejdź na stronę.

Intel vPro / AMT

Wykorzystując Intel vPRO/AMT możesz przeprowadzić zdalną konfigurację karty sieciowej, czy dokonać reinstalacji komputera np. z systemem Windows. Rozwiązanie Intel vPro rozpoznaje wersję technologii, port, konfigurację oraz umożliwia za pośrednictwem jednego kliknięcia połączenie się z komputerem. Ponadto wsparcie dla technologii Intel vPro/AMT pozwala na bezpośrednie zarządzanie komputerami. W celu uruchomienia zdalnego pulpitu vPRO/AMT konieczne jest uzyskanie wsparcia po stronie hardware. Chcesz dowiedzieć się więcej o zdalnym pulpicie Intel vPro/AMT? Wejdź na stronę.

Może Cię zainteresować

2022-08-08T11:39:13+02:00