Nowy nabór z KPO

W puli ponad 2 mld zł na inicjatywy wspierające robotyzację i cyfryzację

Potrzebujesz takiego systemu?

Zostaw kontakt i zamów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Informacje ogólne

Ruszył konkurs z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na realizację inicjatyw wspierających robotyzację i cyfryzację w przedsiębiorstwach. Konkurs przeznaczony jest jednak wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Na realizację celu zabezpieczono ponad 2 mld zł.

W ramach konkursu wsparcie uzyskają przedsięwzięcia, które opierają się na wdrażaniu rozwiązań przyczyniających się do transformacji cyfrowej, a w szczególności projekty związane z robotyzacją, sztuczną inteligencją lub cyfryzacją procesów, technologii, produktów i usług.

Wykaz obsługiwanych zadań

Z perspektywy systemów służących do zarządzania infrastrukturą oraz zapewniania bezpieczeństwa IT na uwagę zasługują zwłaszcza następujące zadania:

  • wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) do zarządzania procesami biznesowymi,
  • wdrażanie dedykowanych systemów automatyzujących procesy w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego z wykorzystaniem technologii chmurowych oraz sztucznej inteligencji (AI), czy systemów korelacji zdarzeń i monitorowania incydentów dotyczących ochrony systemów informatycznych oraz danych osobowych.

Potencjalne korzyści

Realizacja tych działań umożliwi m.in.:

  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa cyfrowego,
  • wdrożenie nowych procesów, technologii, czy też produktów i usług,
  • usprawnienie procesów produkcyjnych i biznesowych.

Warunki formalne

Minimalna wartość przedsięwzięcia nie może być niższa niż 8 mln zł, natomiast wartość maksymalna nie może przekroczyć 140 mln zł. Nabór w konkursie potrwa od 6 lipca do 14 września 2023 roku.

nowy nabór z KPO

Może Cię zainteresować

2024-05-22T08:50:53+02:00