Inwentaryzacja IT w organizacji

Dowiedz się, jak szybko i sprawnie przeprowadzić inwentaryzację urządzeń w Twoim przedsiębiorstwie.

Czym jest inwentaryzacja IT w organizacji?

Proces inwentaryzacji IT jest formalnym obowiązkiem każdej organizacji i polega na sporządzeniu wykazu wszystkich dostępnych sprzętów informatycznych w firmie. Zazwyczaj przeprowadza się ją ostatniego dnia każdego roku obrotowego. Nie jest to jednak sztywny termin. Celem inwentaryzacji jest sprawdzenie rzeczywistego stanu urządzeń w przedsiębiorstwie oraz rozliczenie osób, które są przypisane do danego sprzętu komputerowego i odpowiadają za jego eksploatację. Proces ten obejmuje także odpowiednie oznakowanie każdego urządzenia w organizacji i wprowadzenie go do bazy danych.

Inwentaryzacja IT – dlaczego warto zautomatyzować ten proces?

Zazwyczaj swój biznes zaczynasz od niewielu pracowników, którzy wykonują swoje zadania na kilku komputerach. Monitorowanie dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego inwentaryzacja wówczas nie przysparza Ci aż tak wielu problemów. Z czasem jednak, wraz z rozwojem Twojej firmy zaczynasz zatrudniać kolejne osoby do zespołu i rozbudowywać swoją infrastrukturę sieciową. W tej sytuacji ręczna inwentaryzacja sprzętową bez żadnego systemu informatycznego może okazać się nie lada trudnością. Dlatego, jeżeli zależy Ci na sprawnym ewidencjonowaniu sprzętów w Twojej firmie, powinieneś rozważyć wdrożenie systemu informatycznego, który odczytuje dokładną konfigurację sprzętową.

Inwentaryzacja IT w systemie eAuditor

eAuditor to nowoczesny i innowacyjny system, za pomocą którego szybko i sprawnie wykonasz inwentaryzację wszystkich sprzętów w Twojej firmie. Dodatkowo zapanujesz nad serwerami oraz maszynami wirtualnymi w Twoim przedsiębiorstwie. Ewidencja urządzeń w systemie eAuditor prowadzona jest automatycznie za pośrednictwem agenta zainstalowanego na wszystkich komputerach. Co ważne, urządzenia mogą znajdować się poza siecią, a Ty w tym czasie bez problemu przeprowadzisz ich inwentaryzację.

Inwentaryzacja sprzętu

Kliknij i sprawdź, jak wygląda konsola systemu

Korzyści wynikające z wykorzystania eAuditor do inwentaryzacji IT

Szybkie generowanie raportów

W systemie eAuditor zaoszczędzisz czas, bo automatycznie wygenerujesz ponad 200 raportów dotyczących między innymi inwentaryzacji, do większości widoków w systemie. Dodatkowo wyeksportujesz informacje z tabeli do następujących formatów: EXCEL, Open Office Calc, CSV, HTML, MHT, XML, JPG, PNG, GIF, BMP.

Przejrzysty widok

Zapomnij o długotrwałym i czasochłonnym przeszukiwaniu dokumentów. W systemie eAuditor masz czytelny wgląd do wszystkich informacji w systemie. Wprowadziliśmy tabelaryczny widok, widgety, możliwość filtrowania wszystkich informacji, by inwentaryzacja komputerów Twojej firmie była jeszcze prostsza.

Automatyczne raporty

Od teraz nie musisz już tracić czasu na schematyczne i ręczne wykonywanie powtarzalnych czynności, bo nasz system zrobi to za Ciebie! Wbudowany harmonogram pozwoli Ci na automatyczne wysyłanie raportów e-mailem z uwzględnieniem parametrów statycznych i dynamicznych oraz zapisywanie ich w dowolnej lokalizacji. Ponadto baza predefiniowanych typów jest duża i edytowalna, więc masz pełną dowolność i możliwość jej zmieniania.

eAuditor inwentaryzacja IT

Kliknij i sprawdź, jak wygląda konsola systemu

Mobilność

Masz wgląd do wszystkich informacji w systemie z każdego miejsca, ponieważ eAuditor jest w pełni webowy. Skorzystasz z niego na każdym urządzaniu z poziomu przeglądarki. Ponadto inwentaryzacji dokonasz za pośrednictwem smartfona z systemem Android, dzięki dedykowanej aplikacji lub przy użyciu komponentu e-Inventory  (Windows Mobile), instalując oprogramowanie na kolektorze PDA. Dodatkowo eAuditor jest kompatybilny z następującymi systemami operacyjnymi: Windows, MacOs oraz Linux.

Pełna kontrola nad sprzętem w organizacji

Za pomocą kilku kliknięć odczytasz i wygenerujesz protokoły przekazania, zwrotu, zwrotu-przekazania z poziomu WorkTime Managera. Ponadto szybko sprawdzisz jaki sprzęt komputerowy przypisany jest do danego użytkownika w Twojej organizacji i stworzysz zestawy urządzeń.

Protokół przekazania sprzętu

Prostota inwentaryzowania urządzeń

Masz do dyspozycji aż 17 rodzajów kodów, za pomocą których zewidencjonujesz urządzenia w Twojej firmie. Dodatkowo automatyczne kody QR, przekierują Cię bezpośrednio do karty szczegółowej urządzenia, po zeskanowaniu go zwykłym aparatem w telefonie. W systemie eAuditor automatycznie stworzysz także naklejki, które zawierają kluczowe dane dotyczące urządzeń w Twojej firmie z możliwością ich wydruku na dowolnej drukarce.

Nadzór nad kosztami w organizacji

Posiadasz pełną kontrolę nad sprzętem w swojej firmie, dzięki czemu nadzorujesz kwestie związane z finansami. Możesz tworzyć zestawienia kosztów lub definiować powiadomienia o zbliżającym się terminie upływu serwisu.

Ewidencjonowane wielu typów sprzętów

Szybko i bez problemu zinwentaryzujesz nie tylko komputery, ale też inne urządzanie w Twojej firmie. W systemie eAuditor zewidencjonujesz wiele typów sprzętów, takich jak: komputery, drukarki, monitory, urządzenia USB, kamery, urządzenia multimedialne, itp.

Może Cię zainteresować

2024-05-22T08:57:20+02:00