Nowa funkcja

Monitorowanie sensorów

Funkcja umożliwia monitorowanie i alarmowanie w czasie rzeczywistym o występujących incydentach związanych ze stanem technicznym kluczowych urządzeń organizacji.

Pobierz datasheet

Zabezpiecz serwerownie przed nieoczekiwanymi incydentami.

Wysoka jakość urządzeń do monitorowania

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa stanu serwerowni wymaga wykorzystania sprawdzonych urządzeń. Podczas rozmowy nasi konsultanci pomogą dobrać najlepszy typ czujników, sensorów oraz urządzeń do monitorowania.

Sprawdź inne funkcje systemu eAuditor V8 AI

Sprawdź

Różne rodzaje sensorów

Kontroluj temperaturę w serwerowni

Za pomocą czujnika temperatury możesz kontrolować stan powietrza w serwerowni. Czujnik z wysoką czułością, wskazuje rzeczywisty pomiar temperatury. Zbyt wysoka temperatura, może prowadzić do zagrzania i uszkodzenia kluczowych komponentów, a nawet do pożaru. Zbyt niski poziom temperatury niepotrzebnie zwiększa zapotrzebowanie na energię elektryczną. Odczytuj precyzyjne wartości czujników i zabezpiecz swoją serwerownię. Optymalna temperatura mieści się w przedziale 15°C-30°C.

Odczytuj stężenie pary wodnej za pomocą czujnika wilgotności

Za pomocą czujnika wilgotności możesz odczytywać i kontrolować poziom stężenia pary wodnej w Twojej serwerowni. Zalecany poziom wilgotności w serwerowni waha się w granicach 45 %RH – 60 %RH, przekroczenie może skutkować uszkodzeniem urządzeń elektrycznych. System wskazuje stosunek masy pary wodnej w danej objętości do masy pary, która nasyca tę objętość w danej temperaturze, określając tym samym precyzyjnie poziom wilgotności.

Wykrywaj zbyt wysoki poziom cieczy, dzięki czujnikowi wody

Do najczęstszej przyczyny awarii urządzeń elektrycznych w wodzie dochodzi wskutek korozji. Uszkodzenia powstałe w ten sposób są kosztowne i trudne do naprawienia, dlatego warto odpowiednio i skutecznie się przed tym zabezpieczyć. Czujniki wody, w postaci przyrządów dwustanowych reagują natychmiastowo, wykrywają wyciek, minimalizując ryzyko oraz straty finansowe.

Monitoruj natężenie prądu w serwerowni

Za pomocą czujnika natężenia prądu możesz z wysoką precyzją dokonywać pomiaru prądu, bez potrzeby dzielenia przewodów. Czujnik prądu daje kompleksowy wgląd w to, co dzieje się w serwerowni, pomagając w wyznaczaniu zużywanej przez serwer mocy.

Kontroluj napięcie elektryczne

Czujnik napięcia elektrycznego pozwala na dokładny pomiar napięcia na zaciskach urządzeń. Czujnik charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarową. Znajduje szerokie zastosowanie w monitorowaniu wariancji napięcia elektrycznego w serwerowni.

Mierz natężenie światła, dzięki inteligentnemu czujnikowi

Za pomocą czujnika światła, możesz precyzyjnie mierzyć natężenie światła w dowolnym pomieszczeniu. Wysokiej jakości komponenty oraz czułość wizualna pozwalają na mierzenie natężenia światła w szerokim zakresie między 0 lx a 65 535 lx. Czujnik światła znajduje zastosowanie w wykrywaniu obecności osób w serwerowni.

Szybko i precyzyjnie mierz moc elektryczną

Czujniki mocy elektrycznej zostały zaprojektowane w celu zapewnienia szybkich i dokładnych pomiarów mocy elektrycznej serwera. Za pomocą sensora mocy elektrycznej możesz precyzyjnie określać moc elektryczną urządzeń w serwerowni.

Wykryj zagrożenie wycieku gazu

Czujnik wycieku gazu to innowacyjne narzędzie, które pozwala na wykrycie oraz detekcję gazów łatwopalnych (gaz ziemny, gaz węglowy, propan, acetylen, wodór, itp.). Sensor oferuje wysoką czułość oraz stabilność działania. Posiada sygnalizację optyczną i akustyczną, a także umożliwia dwa możliwe typy reakcji odpowiednio do stężenia gazu.

Dostęp do serwerowni pod kontrolą

Czujnik kontaktowy to precyzyjne narzędzie, dzięki któremu możesz monitorować otwarcie oraz zamknięcie drzwi w serwerowni. Magnetyczny sensor pozwala na natychmiastową reakcję, dzięki czemu wpływa na wyższy poziom zabezpieczenia serwerowni.

Monitoruj obecność w serwerowni, dzięki czujnikowi ruchu

Czujnik ruchu z dużą dokładnością wykrywa obecność osób poruszających się na obszarze serwerowni. Posiada wysoką czułość oraz odporność na fałszywe alarmy. Za pomocą technologii PIR, sensor znajduje szerokie zastosowanie w zapewnieniu bezpieczeństwa serwerowni.

Kontroluj stan zadymienia w serwerowni

Za pomocą wysokiej jakości czujnika dymu możesz monitorować stan zadymienia w pomieszczeniu serwerowni. Sensor dymu wyposażony jest w optyczną komorę, dzięki czemu może skuteczniej wykrywać poziom zadymienia. W przypadku wykrycia przez czujnik dymu aktywowany jest przekaźnik wydający sygnał dźwiękowy i optyczny.

Zachowaj odpowiedni przepływ powietrza w serwerowni

Czujnik przepływu powietrza wykrywa strumień powietrza poniżej lub powyżej określonego progu w przedziale od 1 do 10 m/s. Sensor jest sprawdzonym rozwiązaniem do zachowania prawidłowego działania klimatyzacji w pomieszczeniach serwerowni.

Lokalizacje dodanych urządzeń

Duże organizacje zmagają się z kontrolowaniem stanów rozproszonych serwerowni. Monitorowanie sensorów umożliwia przypisanie konkretnych urządzeń do określonej lokalizacji. Dzięki temu możliwe jest zdalne monitorowanie m.in. poziomu temperatury czy wilgotności serwerowni.

Korzyści z posiadania funkcji

Monitorowanie sensorów eAuditor

Automatyczne powiadomienia o przekroczeniu wartości czujnika

Monitorowanie sensorów eAuditor

Dowolność w definiowaniu własnych parametrów

Monitorowanie sensorów eAuditor

Stały monitoring stanu serwerowni

Monitorowanie sensorów eAuditor

Wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłu danych

Monitorowanie sensorów eAuditor

Łatwy dostęp do wartości historycznych w bazie

Monitorowanie sensorów eAuditor

Dostęp do lokalizacji urządzeń z każdego miejsca

Sprawdź inne funkcje systemu eAuditor V8 AI

Sprawdź