Czym kierować się przy wyborze oprogramowania?

Jeśli oprogramowanie dla naszej organizacji ma przynieść realne zyski, należy dokonać właściwej oceny produktu i podjąć odpowiednią decyzję. Przed wybraniem rozwiązania IT dla swojej firmy muszą zadać sobie ważne pytanie: jak wybrać oprogramowanie najlepiej dopasowane do mojej działalności?

Sam dobór odpowiedniego systemu do zarządzania infrastrukturą IT bywa skomplikowanym procesem, który często się wydłuża, ponieważ firma bierze pod uwagę zbyt wiele rozwiązań dostępnych na rynku. Takie działania potrafią generować dodatkowe koszty i opóźnia to uzyskanie korzyści z ich wdrożenia. Aby usprawnić przebieg takich działań, przedsiębiorca powinien skupić się na najważniejszych rozwiązaniach, które są kluczowo powiązane z profilem jego działalności. W drugiej kolejności należy ocenić funkcjonalności, które pomogą wzmocnić przewagę nad konkurencją.

Analiza kosztów nie powinna opierać się tylko na początkowych kosztach obejmujących zakup systemu, wskazane jest aby, uwzględniała też koszty jego dalszego utrzymania oraz rozwoju. Firmy, które są zainteresowane wdrożeniem oprogramowania powinny wybierać rozwiązania umożliwiające zminimalizowanie kolejnych inwestycji w system.

Spojrzenie w przyszłość w dzisiejszych czasach staje się ważnym, aczkolwiek często pomijanym aspektem doboru oprogramowania dla biznesu. Dlatego podczas wyboru oprogramowania należy kierować się możliwością rozwoju systemu, na który się decydujemy. Przedsiębiorca powinien zadać sobie kluczowe pytania dotyczące funkcjonowania swojej firmy: Jakie są plany na najbliższe 2-3 lata? Jakie rozwiązania będą mi po pewnym czasie potrzebne (być może niezbędne)? Czy dostawca będzie w stanie je dostarczyć? Czy dysponuje właściwymi zasobami i potencjałem?

Zmiany w organizacji, każda jednostka ich doświadcza. Zatem jeśli system nie jest zaprojektowany tak, aby je wspierać, może się to niekorzystnie, dla firmy, skończyć. Przedsiębiorca powinien upewnić się, czy system jest w stanie łatwo zaadoptować się do zmian (np. restrukturyzacja organizacji).

System do zarządzania infrastrukturą IT

Wdrożenie systemu do zarządzania infrastrukturą IT to proces wymagający bieżących konsultacji, warto więc zaznajomić się z tym, jakie wsparcie oferuje dostawca w tym obszarze. O tym jak ważna jest obsługa klienta, nie trzeba nikomu przypominać. O wiele łatwiej będzie korzystać z systemu mając po drugiej stronie zespół wykwalifikowanych konsultantów, który jest gotowy pomóc w rozwiązaniu ewentualnego problemu z nowym oprogramowaniem.

Przykładem oprogramowania, które jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo organizacji, ułatwić zarządzanie komputerami, serwerami i oprogramowaniem oraz umożliwić monitoring użytkowników, jest eAuditor®.

Za pomocą tego systemu można m.in.:

  • przeprowadzić szybką i dokładną inwentaryzację sprzętu i oprogramowania
  • zdalnie zarządzać sprzętem komputerowym
  • zdalnie zarządzać oprogramowaniem
  • zabezpieczyć dane firmy
  • efektywnie wdrażać funkcjonujące polityki i zdalnie szkolić pracowników.

Dołącz do 1k+ zadowolonych użytkowników!

Czy eAuditor jest dla Ciebie?

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji.

Prezentacja online