Dlaczego dostępność stron www w czasie promocji Black Friday jest tak istotna?

Zintensyfikowany ruch na stronie podczas zbliżającej się promocji to zawsze duże wyzwanie dla wielu organizacji posiadających strony internetowe. Wzrost liczby użytkowników na stronie może wpłynąć na obciążenie Twojego serwera. Przeciążenie witryn, ich zablokowanie lub powolne funkcjonowanie oznacza dla Ciebie straty. Każda nieprzewidziana awaria ma istotny wpływ na obniżenie dostępności Twojej witryny. Według badań Offerista Group Poland aż 87,13% Polaków planuje zrobić zakupy w Black Friday w 2021 r., z czego aż 40,31% konsumentów będzie realizować transakcje przez Internet. Ponadto pandemia oraz towarzyszące jej obostrzenia w pewnym stopniu ograniczają możliwość dokonywania zakupów w sposób stacjonarny. Z tego powodu również znacznie więcej osób zdecyduje się na skorzystanie z promocji Black Friday, dokonując zakupów online. Dlatego tym bardziej powinieneś zadbać o odpowiedni monitoring i dostępność serwera w czasie wzmożonego ruchu na Twojej stronie podczas promocji Black Friday.

eAuditor Sztuczna inteligencja w systemie IT

System eAuditor wsparciem dla administratorów witryn oraz serwisów www podczas Black Friday

Monitorowanie serwisów www to funkcja, która odpowiada na potrzeby określenia w czasie rzeczywistym dostępności serwera aplikacji oraz stron www. Dzięki temu możesz mieć ciągłą kontrolę nad funkcjonowaniem swojej witryny oraz wykrywać i w porę reagować na pojawiające się awarie. Wybierając system eAuditor, możesz liczyć na szereg funkcjonalności, które umożliwią Ci zapanowanie nad Twoimi serwisami, nawet w czasie wzmożonego ruchu podczas promocji Black Friday. Oto kilka z nich:

Nielimitowana liczba monitorowanych serwisów – monitorowanie oraz analizowanie danych zawartych na wielu stronach internetowych pochłania wiele czasu i energii Twoich pracowników. Dlatego w ramach funkcji monitorowania serwisów www w systemie eAuditor, możesz ustawić dowolny interwał (w minutach) określający jednostkę czasu, po której następuje automatyczne sprawdzenie strony (pingowanie). Dzięki tej funkcjonalności możesz na bieżąco monitorować dostępność serwera, wykrywając i jednocześnie niedopuszczając do takich sytuacji, jak jego wyłączenie.

Ustalenie rzeczywistej widoczności strony – sytuacja, w której Twój serwer nagle przestaje działać, powoduje liczne straty dla funkcjonowania Twojej firmy. Jednak znacznie gorsze w skutkach może okazać się usunięcie treści ze strony, pomimo tego, że serwer nadal pracuje. W tym momencie, możesz mieć błędne przeświadczenie, że działa on prawidłowo. Dlatego funkcja ta umożliwia zdefiniowanie konkretnej frazy, którą system eAuditor będzie wyszukiwał w ramach skanowania serwisu. W momencie, gdy na stronie nie zostanie znaleziona określona fraza, system powiadomi Cię o tym.

Czas odpowiedzi serwera – w konsoli masz wgląd do interaktywnych widgetów, prezentujących np. czas odpowiedzi serwerów monitorowanych serwisów. Możesz je także dowolnie przesuwać, dopasowując wygląd i potrzebne informacje do własnych preferencji.

Ewidencjonowanie dostępności serwisów – współpraca z podmiotami wymaga ewidencjonowania procentu dostępności serwerów zgodnie z zapisami umownymi. Posiadając nasz system, nie musisz już tworzyć skomplikowanych zestawień oraz kolejnych tabel. System eAuditor zrobi to za Ciebie i automatycznie wygeneruje informacje o aktywności serwisu z dowolnego okresu.

Czy eAuditor jest dla Ciebie?

Poznaj eAuditor podczas bezpłatnej prezentacji.

Prezentacja online